Futbal, Podujatia, Staré, Ďalšie podujatia

Víťaz 1:3 “Marek Čech Team” – 19.6.2012


V nedeľu sa na “Bankovej”, futbalovom ihrisku v našej dedinke Víťaz organizoval nultý ročník exibičného futbalového zápasu. „Zápas snov“, tak pomenoval tento zápas náš pán farár, keď po svätej omši pobádal ľudí, aby prišli povzbudiť dobrý futbal medzi tímom TJ Víťaz a tímom Mareka Čecha.

Víťaz – Marek Čech Team

Otvorenia podujatia sa zúčastnil starosta obce Víťaz, Peter Jenča, ktorý tiež kedysi hrával za miestny futbalový klub. Pozvanie prijal aj náš rodák, kňaz František Stahovec. Na Bankovej to začalo vrieť, všetci netrpezlivo očakávali nástup a zloženie Marekovho tímu. Jeho veľkým prianím bolo priviesť hráčov Šestáka, Saparu, Jakubka ako aj rodáka z Víťaza Vlada Bednára, tiež bývalého reprezentanta Slovenska. Skutočnosť však bola trochu iná, Sapara so Šestákom boli pozvaní na inú akciu, Jakubko musel súrne odletieť do Ruska podpísať novú zmluvu a z rodinných dôvodov nemohol prísť ani Vlado Bednár.
Napriek absencií veľkých osobností futbalu sa bolo načo pozerať, veď zahrať si s takými hráčmi trebišovského futbalu (internacionálmi), ako je Stano Čech, Sudimák, či so senegalským hráčom Emanuelom Tavarézom, je pre každého amaterského futbalistu zážitok.

Emanuel Tavaréz

Mužstvo Trebišova viedol skvelý odborník Vojtech Malaga, ktorého zverenci napokon zvíťazili 1:3. Za náš tím skóroval 9. Ladislav Uličný. Za hostí 10. Marek Čech, 9. Koscelník Miroslav.

Celý zápas komentoval Ján Jenča, spolu so skvelým komentátorom Slovenského rozhlasu Jožkom Jarkovským. Počas prestávok urobili aj rozhovory s bývalými hráčmi, Stanom Čechom otcom Mareka Čecha a niekdajšími hráčmi domáceho Víťaza, akými boli napríklad Pavol Uličný a Marcel Iskra. Vyspovedali aj trénera hostí Vojtecha Malagu. Rozhovor na tému plány prešovského futbalu poskytol aj bývalý prezident a poslanec mestského zastupiteľstva v Prešove, Stanislav Grega, tiež náš rodák.

Veríme, že na budúci – prvý ročník sa podarí pritiahnuť aj viacerých Marekových spoluhráčov z reprezentácie .

Video

Obrázky


*autor článku: Lukáš Cerva
redakčná úprava: Martin Baloga
autor fotografií: Lukáš Cerva

Reklamy

Komentáre

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: