Na Slovensku, Ľudia

Litmanová – Hora Zvir


Mariánska úcta má v našej obci Víťaz silnú tradíciu. Pannu Máriu si chodievame uctiť na viacero mariánskych miest v okolí našej dedinky. Mnohí z nás však chodievajú aj na gregokatolícke mariánske pútnické miesto východného obradu, do Litnamovej na horu Zvir, neďaleko Starej Ľubovne. Nečudo, pretože od nepamäti je práve mariánska úcta tým hlavným spájajucím prvkom, ktorý tieto obrady spája a pomáha sa navzájom lepšie spoznať.

Litmanová – Kaplnka zjavenia


Pútnické miesto je od Litmanovej vzdialené niekoľko kilometrov. Malebná kľukatá cestička vedie pozdĺž potoka a vchádza do lesíka. Na vrchol hory je potrebné prekonať mierne stúpanie. Už cestičkou na horu tu človek stretáva množstvo pútnikov, ktorí modliac sa pomaličky stúpajú až ku Kaplnke zjavenia sa a vnímajú okolitú prírodu. Malebná príroda má na tomto mieste tajomnú atmosféru a človek odrazu vníma ešte aj jemný šum lesa.

Litmanová – nové liturgické miesto


Na vrcholku hory sa nachádza neveľká lúka. Pôvodne tu stál iba malý zrub, v ktorom sa dvom tunajším dievčatám zjavila Panna Mária. V súčastnosti, keď už je toto pútnické miesto oficiálne ustanovené, sa tu dobudovalo nové liturgické miesto a celkovo sa areál sa upravil tak, aby sa tu počas púte zmestilo množstvo pútnikov, ktorých z roka na rok pribúda.
Ako vyzerá toto posvätné pútnické mariánske miesto, kde sa iba pred niekoľkými rokmi zjavila deťom Panna Mária, si môžete pozrieť na nasledujúcich obrázkoch.
Viac informácií

Obrázky

Reklamy

Komentáre

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: