Na Slovensku, Správy, Ľudia

Hokej na hrade Beckov – 19.5.2012


Včerajší semifinálový zápas sme sa rozhodli sledovať na hrade Beckov. Nebol to len výborný marketingový ťah organizátorov, ale aj spríjemnenie otvorenia sezóny na tejto veľmi zachovalej zrúcanine. Bola to nakoniec pekná symbolika sledovať tento hokejový boj nášho národa z miesta, kde sa tiež od nepamäti bojovalo za náš národ.

Beckov 2012 – Balogovci


Ako som spomenul, hrad Beckov je veľmi zachovalou zrúcaninou, ktorú postupne opravujú tak, aby jej všetky časti boli prístupné verejnosti a zachovala sa aj pre ďalšie generácie. Túto prácu je na hrade vidno na každom kroku. Milo prekvapení ostanete už v samotnom podhradí, kde sa náchádza centum obce Beckov. Všetko tu je vynovené, krásne zrekonštruované a nová cesta vedie až na samotný hrad. Dlhý rad stojacich ľúdí nás uistil iba v jednom, že na hrad sa určite oplatí ísť. Hneď po zaplatení vstupného sme vystúpili na novú vyhliadkovú vežu, odkiaľ je majestátny výhľad. Následne sme sa vybrali smerom na hradné nádvorie a preskúmali sme postupne celý hrad. Na najvyššie prístupnom bode hradu, sme si mohli vyskúšať lukostreľbu. Na nádvorí hradu návštevníkov čakal bohatý kultúrny program, pri ktorom nechýbali napínavé šermiaske vystúpenia. Dobovú atmosféru dotvárali remeselné dielne a ľudia v dobových kostímoch.
Hlavným kultúrnym lákadlom bol samozrejme semifinálový zápas našich hokejistov, ktorý sa premietal na plátno priamo na nádvorí hradu. Zlatým klincom celého programu a včerajšej perfektnej atmosféry bola slávnostná salva vypálená na počesť nášho víťazstva nad Čechmi rozdielom 3:1. Potom následoval ohňostroj.
Ak budete mať niekedy cestu okolo Beckova, určite sa na tomto hrade zastavte a zažite jeho skvelú starodávnu atmosféru.

Obrázky

Reklamy

Komentáre

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: