Na Slovensku, Ľudia

Mariánka – najstaršie pútnicke miesto na Slovensku – 15.5.2012


Najstarším pútnickým miestom na Slovenku je Mariánka. Toto pútnické miesto sa nachádzam v malebnej dedinke vzdialenej od Bratislavy iba niekoľko kilometrov. Vstup do pútnického údolia je tajomný a otvára sa vám ako rozprávková kniha. História hovorí, že sláva tohto pútnického miesta sa kedysi rovnala rakúskemu Mariazellu či poľskému pútnickému miestu Częstochowá.

Mariánka 2012 – Lurdská jaskyňaSamotné údolie v sebe skrýva množstvo pamiatok a pozoruhodností. Veľmi krásna je výzdoba kostola Narodenia Panny Márie z roku 1377. Od kostola sa presúvame k Lurdskej jaskyni. Miesto lemujú maličké tabuľky s prosbami a ďakovaniami, ktoré tu pútnici predložili Pannej Márii. Stretávame tú množstvo pútnikou, ktorí sa tu v tichosti modlia a prosia Pannu Máriu o vyslišanie.
Odťiaľto sa vydávame na Krížovú cestu inštalovanú v lesíku nad údolím. Štrnásť zastavení to je Štrnásť originálnych kaplniek. Každá v sebe ukrýva príbeh Ježiža stvárnení verne v drevených sochách životnej veľkosti. Pútnik sa tak pri ceste touto krížovou cestou akoby stal jej súčasťou. Krížová cesta vás zavedie ku Kaplnke Svätej studne, ktorá bola vystavaná nad zázračným prameňom z ktorého vodu si môžete nabrať pred kaplnkou.
Cestu naspäť pútnickým údolím kráčame Mariánskou cestou, ktorú tvorí šestica kaplniek s výjavmi zo života Panny Márie.
Pri návšteve Bratislavy si k tomuto pútnickému miestu určite nájdite cestu a navštívte ho, určite tu naberiete novú energiu a povzbudenie.
Viac informácií

Obrázky

Reklamy

Komentáre

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: