Futbal, Správy, Staré

Krivany 4:0 Víťaz – 17. kolo – 15.4.2012

Súťaž mužov pokračovala 17. kolom. Naši cestovali do vzdialených Krivan. Jedna z dvoch plných dodávok vládala do svojich útrob skryť aj Vlada Bednára – vari najznámejšieho Víťazského futbalistu s medzinárodnými skúsenosťami, ktorý sa na chvíľu ukázal v rodnej dedinke a neváhal ísť počas sviatočného dňa podporiť svojich kamarátov.

Laci Uličný, Milan Kuruc a Vlado Bednár na lavičke

Naši hráči cestovali do Krivan s rešpektom, keďže domáci stále bojujú o postup do 2. triedy a pred stretnutím okupovali 2. miesto v tabuľke. Začiatok stretnutia vyznel jasne v prospech domácich, ktorí v prvej polhodine hry zahrávali 9 – 10 rohových kopov a neustále boli hrozbou pred našou bránkou. Domáci sa zaslúžene ujali vedenia, naši hráči boli celkovo neaktívni, zbavovali sa lôpt, nevychádzala im žiadna okulahodiaca kombinácia. Hráči Krivan sa síce častejšie ukazovali pred našou bránkou, avšak nebola to hra mačky s myšou. Bugy v bránke dokázal podržať svoj tím. Našim sa takmer šťastne podarilo vyrovnať, keď Lukáš Uličný  provizórnym odkopom takmer nachytal na hruškách domáceho gólmana, ktorý len tak-tak vytlačil loptu na brvno. Zopár kontaktov domáceho brankára s loptou dokázalo, že nie je najsilnejším článkom v zostave súpera. Ďalšia šanca prišla o chvíľu, keď Ťažba sám pred bránkou neumiestnil loptu tak ako chcel. Pod tento moment sa zapísalo viacero nepriaznivých faktorov – z nedele aj zo soboty🙂 Tesne pred koncom polčasu sa pravidlo “Nedáš – dostaneš” naplnilo do bodky a hráči odchádzali do kabín za satvu 2:0.

Nervozita v našom tábore bola značná. Niekedy však treba hráčom pomôcť a použiť správne slová pri dávaní cenných rád – nie kritizovať a nadávať, ale slušne vysvetliť, čo by kto mohol spraviť lepšie… Potom to dokážu aj samotní spoluhráči lepšie prijať a správne sa k tomu postaviť.

Porada cez prestávku

Počas druhého polčasu bol badateľný istý pokrok čo sa týka herného prejavu. Prišli aj šance. Najväčšiu tutovku spálil Peter Stašík, ktorý ani na dvakrát neprekonal domáceho brankára a zazvonila iba tyč domácej bránky. Naopak domáci dali poisťujúci gól na 3:0 a bolo rozhodnuté. V závere sa nešťastne zranil Marek Balucha a v presilovke dali hráči Krivan posledný gól zápasu.

Ak by mali naši trochu viac šťastia, istotne by výsledok nebol taký krutý. Treba ale povedať, že zaslúžene sme z Krivan odchádzali bez bodov – jednoducho mne osobne chýbala iskra u mladých hráčov – mám pocit, že každý z nich má svoj image futbalistu (postoj, štýl behu, celkový vzhľad, atď.), na ktorý kladie prehnaný dôraz a snaha a chuť hrať futbal, urobiť niečo pre kolektív idú bokom… Veľmi dobrý dojem z mladších hráčov zanechal na ihrisku Jakub Uličný, ktorý takmer vždy zvládal pokryť najrýchlejšieho domáceho hráča, prerušil viac útokov a bol úspešný najmä v druhom polčase.