Futbal, Správy, Staré

Začala sa jarná časť sezóny: Derby Víťaz 3:1 Ovčie

Počas mrazivej veľkonočnej nedele odštartovala jarná časť futbalovej III. B triedy mužov – ale nebudem meniť zaužívané termíny na tomto webe, čiže hrali našo STARÉ s Ofčancami😉

Radosť po góle na 3:1

Do tohto merania síl domácim patrilo v tabuľke desiate miesto s celkovo 13 bodmi, hostia z Ovčieho boli beznádejne na poslednom mieste, keď sa im počas jesene podarilo získať iba 2 body. Zápas od samého začiatku niesol nádych pravého derby. Dôležitým aspektom bol silný vietor, ktorý mal podiel na tom, že všetky góly v zápase padali do jednej bránky. V prvom polčase sa ujali vedenia hostia, keď hosťujúci hráč hlavou krásne umiestnil loptu a domáci navrátilec v bráne “Bugy” nemal nárok. Ešte počas prvého polčasu prišla veľmi sporná situácia, ktorá ovplyvnila ďalší vývoj na ihrisku, ale najmä v obecenstve. Poletujúce snehové vločky a mrazivé počasie zrejme spôsobili, že sa rozhodcovi píšťalka prilepila k ústam a pískal, aj keď si možno potreboval iba vydýchnuť. Mladučký rozhodca nespravodlivo odpískal pokutový kop proti domácim, keď brániaci hráč čisto vypichol loptu Ovčianskemu útočníkovi, ktorý cez neho prepadol. Na následné protesty domáceho tímu zareagoval síce férovo voči domácim (avšak zrejme proti pravidlám) a stiahol svoje rozhodnutie, čiže penalta sa nekopala. Následkom toho boli ale hromadné protesty v hosťujúcom tábore tak na ihrisku ako aj v obecenstve. Od tohto momentu decibely a adrenalín výrazne naberali na hodnotách. Domáci boli v prvom polčase bezzubí a zaslúžene odchádzali do šatní s jednogólovým mankom. Počas prestávky zrejme padli slová kompetentných na úrodnú pôdu a domáci počas celého druhého polčasu mali navrch. Častejšie boli pred Ovčianskou šestnástkou, sem-tam pohrozili a ukázali, že zápas len tak ľahko nepustia. Tlak priniesol svoje ovocie v podobe vyrovnávajúceho gólu z kopačky kapitána Petra Stašíka, ktorý nádherne umiestnil svoju strelu spoza šestnástky. Medzitým sa spomínaný rozhodca prejavoval stále viac a svojimi verdiktami privádzal do úžasu každého – od hráčov na ihrisku, cez  usporiadateľov až po samotných divákov – kde najmä v Ovčianskom sektore sa začala miešať veľkonočná medicína naliata v znovuotvorenom výčape s futbalovou nervozitou. Tá sa preniesla aj na ihrisko a počet žltých kariet pribúdal. Pri stave 1:1 bolo stále všetko na ihrisku otvorené. Domáci sa urputne snažili pridať víťazný gól, ktorého sa napokon dočkali po zakončení najvyššieho hráča na ihrisku. “Ťažba” – Peter Jenča zaslúžene skóroval a eufória naberala na obrátkach. Krátko potom striedajúci hráč Lukáš Uličný upravil skóre na 3:1. Podľa reakcií Ovčianskych fanúšikov už bolo len otázkou času, kedy doletí prvá pivová fľaša k rozhodcovi a taktiež nebolo isté, či rozhodca odíde z ihriska po vlastných alebo domáci funkcionári otestujú pripravené nosidlá. Po záverečnom hvizde rozhodcu “dlho očakávaný” moment predsa nadišiel a po priateľskom podaní si rúk hráčov, pri schádzaní z ihriska sa jeden Ovčiansky “tiežfanúšik” pokúsil zaútočiť na rozhodcu, avšak k ničomu vážnejšiemu nedošlo a ja len dúfam, že rozhodca sa už zdravý zohrieva po dnešnej veľkonočnej snehovej “dráme” v bezpečí svojho domova…