Na Slovensku, Správy, Ľudia

Národná púť k Sedembolestnej Panne Márii v Šaštíne – 15.9.2011


V Šaštíne sa dnes konala národná púť k Sedembolestnej Panne Márií, Patrónke Slovenska. Svoje prosby sem priniesli veriaci z každého kúta našej krajiny, nevynímajúc pútnikov z východného Slovenska.

This slideshow requires JavaScript.Púť prebieha podobným spôsobom na aký sme my v našej obci zvyknutí. Veriaci na pútnické miesto prichádzajú už od skorého rána autami, autobusmi no mnohí príchádzajú v prosociách peši. Cudzinca poteší parkovanie zdarma a príkladná organizácia cestnej premávky policajtmi. Majestátnu Baziliku Sedembolestnej Panny Márie je vidieť už z diaľky. Veriaci majú možnosť vyspovedať sa v parku pred bazilikou.
Prichádza hlavná prosocia veriacich, tí sú oblečení v tunajších krojoch, prinášajúc sochu Panny Márie a môže sa začať hlavná odpustová omša. Tú dnes celebroval – Mons. Stanislav Zvolenský, bratislavský arcibiskup-metropolita, kazateľom bol – Mons. Ján Graubner, arcibiskup olomoucký. Krásne slová oslavy našej matky Márie “Našej SUPERSTAR”, ktorej meno nesú celé generácie žien, mi ešte dnes znejú v ušiach. Mária nám vždy bola, je a bude vzorom ako máme žiť.
Svätej omše sa zúčastnili aj mnohí politici. Po omši sa mnohí veriaci idú pokloniť k Panne Márií do samotnej baziliky a na oferu.

Reklamy

Komentáre

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: