Na Slovensku, Správy, Ľudia

Šarišské Hradné Hry – 4.9.2011


Krásne letné počasie, posledný prázdninový deň a senzačné podujatie. V takomto znamení sa včera konal v poradí už 6.ročník Šarišských Hradných Hier na šarišskom hradnom kopci. Perfektná organizácia, bohatý kultúrny program a davy ľudí z blízkeho aj ďalekého okolia oživili ruinu hradu, ktorý sa vrátil v čase. Vrátil sa späť do čias svojej najväčšej slávy.

This slideshow requires JavaScript.Myslelo sa hlavne na najmenších. Rozprávky, rozprávkový les a najmä rozprávkové postavičky vtiahli detského návštevníka do tajomného sveta legiend a rozprávok. Magickosť a tajomno dlhej cesty rozprávkovým lesom smerom k hradu tak skrátili snehulienka, popoluška, zakliata princezná, lesná príšera, zbojnícky banda, či cigáni.
Program na hradnom nádvorí otvoril ľudový súbor Dúbrava po ktorom nasledovalo množstvo ďalších podujatí. Ľudia so zatajeným dychom sledovali vystúpenia hercov v dobových kostýmoch.Šarišské Hradné Hry 2011 www.pis.sk
Ľudia sa mohli zapojiť do hradných hier a vyskúšať si lukostreľbu, rezbárčenie, či streľbu z historických zbraní. Nesmela chýbať ani prehliadka hradného areálu a oboznámenie sa s postupom prác vykonaných pri rekonštrukcii a konzervovaní starých kamenných múrov tejto dávnej šarišskej dominanty.

Existencia Šarišského hradu poznačila vývoj celého regiónu a s tým súvisiaci vývoj dedín v jeho okolí. Nebolo tomu inak ani v prípade našej obce, aj keď sa nenachádza tesnej blízkosti hradu.(200 ROKOV POKOJA STRIEDAJÚ 2 STOROČIA ÚTRAP A BIEDY)

Reklamy

Komentáre

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

Najlepšie foto

Štatiska

  • 612,758 zobrazení
Reklamy
%d bloggers like this: